Neil Gaiman je známý jako autor Sandmana nebo Nikdykde. A v poslední době taky samozřejmě díky Dobrým znamením. Fakt je potřeba říkat proč? Naštěstí pro nás ale nezapomíná ani na tvorbu pro děti. Jednou z posledních věcí z tohohle ranku je poměrně útlá, ale přesto silná knížka Odd a mraziví obři.
Thorgal, jeden z nejvíce ceněných frankofonních komiksů všech dob, přesto u nás podstatně méně známý než Tintin, Šmoulové či Asterix. Pokusů a vydání po jednotlivých sešitech proběhlo na našem trhu již několik. Vždy se jednalo pouze o menší počet komiksových alb bez delšího vydavatelského života. Nakladatelství Egmont projevilo odvahu ke změně a rozhodlo se naservírovat čtenářům hned pět sešitů v jednom balení,
Opus magnum je na světě. Vzešlo z rukou Kevina Sandse a jmenuje se Alchymistova šifra. Malí, velcí, tlustí i tencí, vydejte se na dobrodružnou cestu do ulic renesančního Londýna a nahlédněte do tajemství jedné alchymistické dílny.
Kdyby někdo zahlédl nad Indianou plachtit draka z božského bronzu se třemi pubescenty na zádech, kdoví, co by si pomyslel. Rozhodně by ho ale nenapadlo, že jeden z těch tří má být dávno mrtvý, druhý je padlý olympský bůh a ta třetí by měla být navěky uvězněna na bájném ostrově.
Je to pouhých šest měsíců, co Olympané svedli za pomoci sedmi vyvolených polobohů bitvu s Giganty. Od tohoto slavného vítězství nebyl bůh Apollón spatřen – dokud se jednoho dne nezřítil do newyorské uličky plné odpadků.
Gregor a město pod městem je prvním dílem akční pětidílné série nazvané Letopisy Podzemě. A když už vás nenaláká název, určitě vás zaujme autorka Suzanne Collinsová. Pokud teď trochu tápete, proč by vás měla zrovna ona uchvátit, vězte, že stojí za veleúspěšnou sérií Hunger Games. Tentokrát ovšem cílí na mladší čtenáře, kniha je určena dětem od cca 10 let.
Otočíte hlavu a ihned si toho všimnete. Hodiny na zdi nejsou v pořádku. Chybí jim ručičky. Najednou máte nutkání podívat se z okna, ale víte, že to není dobrý nápad. Je vám totiž jasné, kde se nacházíte. Mimo prostor a čas.
Již počtvrté nás Natalja Ščerba zve do paralelního světa Eflary, kde tentokrát mladí klíčníci budou zkoumat opuštěný zámek, který kdysi patřil největšímu hodináři všech dob. Ten skrývá tajemství, kterého by se rád zmocnil nejeden ambiciózní časoděj…
Ani ve třetím díle Časodějů se nedozvídáme, o co vlastně jde velkým hráčům časodějného světa, krásně se tu ale rýsují konflikty mezi jednotlivými frakcemi.
V Primorii se schyluje k finální bitvě. Angra a jeho magie Rozkladu hrozí vše utopit v nenávisti, zmaru a tupé poslušnosti. Zimní královna Meira se tak vydává vykonat to, co je potřeba, aby byl Angra poražen a svět byl zase v pořádku, očištěn a zbaven magie, která tady v lidech probouzí jen to nejhorší.
Matt Ralphs, redaktor anglického nakladatelství se dle svých slov rozhodl: „Po několika letech, kdy měl tu drzost říkat spisovatelům z povolání, co dělají špatně,“ napsat vlastní knihu. Jeho debut je prvním dílem čarodějné fantasy série Čarodějka Hazel pro mladé slečny.
Komiks Mlžný ostrov zbarvený do ruda je znám ze stránek časopisu ABC. Dílo vzniklo spoluprácí scénaristy Martina Šinkovského s ilustrátorem T762 alias Petrem Novákem. Nejedná se o jejich první společnou tvorbu, komiksové propojení bylo realizováno již v časopise Bublifuk.
K restaurování autíček mě, přiznám se, dovedl můj sobecký cíl - zrestaurovat si autíčka mého dětství, zničená jak ode mě, tak od potomků. On když angličák prochází rukama třech dětí po dobu třiceti let, tak je to na něm setsakra znát.